Mesto
Žilina
Miesto
ZIlina
Rok
2012
nebude zverejnený a ani poskytnutý tretím stranám

→ odoslaním súhlasím so zverejnením textu v rámci projektu (online, v tlačenej verzii, či na výstavy)

Čo na tejto fotografii vidia iní?

Dorota / 26. máj 2019

vecer sme pochod vrba wetzler memorial zakoncili v synagoge, mali cez cez sto kilometrov v nohach a nove pribehy v srdciach i hlavach. tu na betone sme este poslednykrat rozlozili stan. rano pre mna zacalo dvomi narodeninovymi prekvapeniami, este predtym, nez sme nasadli na vlak. bolo to tu.

Veronika / 23. máj 2019

Krásne jedinečné miesto, pred ktorým som v noci na Fest Anči postávala a kontrolovala vstupové náramky. Dýchalo pozitívnou šťastnou atmosférou, ktorá sa len tak nenájde. S2ku som ako nežilinčan navštívila iba párkrát, ale je to miesto na ktoré spomínam iba v tom najlepšom.

Zdenko Holeša / 22. máj 2019

Vidím priestor, kde sa vždy združovali zaujímaví, farební ľudia s citom pre kultúru. Vidím jediný priestor v žiline, kde sa človek prišiel skryť pred mainstreamovým svetom. Vidím veľa príbehov, ktoré som tam zažil. Vidím miesto, kde sme sa vždy stretli s priateľmi, natiahli káble, pustili z repráka hudbu a pretancovali celé hodiny.

Juraj Kovalčík / 22. máj 2019

sedel som tam na stoličkách dole aj hore, ležal na "balkóne", pozeral na krásne strelené filmy a na ľudí, ako pozerajú na filmy. alebo tancoval vzadu v kúte so zavretými očami na nejakú vesmírnu hudbu. verím, že zo spáleniska vyrastie dôstojná s3.

Barbora / 22. máj 2019

Vidím miesto, kde sme zahájili začiatky školských rokov. Splnili úlohy na imatrikuláciách. No zároveň vidím skvelú atmosféru z Fest Anči a množstvo úžasných ľudí, ktorí si dokážu užívať celé dni naplnené animáciami. Rovnako vidím aj plné hľadisko, ktoré s napätím počúvalo a kládlo otázky osobnostiam ako Barry Purves či Koji Yamamura.
Rozhodne vidím veľa krásnych spomienok. ❤

Simona Drábiková / 22. máj 2019

Vidím našu ľúbeznú S2. Miestečko, kde som zažila tie najbizárnejšie predstavenia. Zároveň sála, kde sa premietali tie najlepšie snímky a kde sa konali informačné stretnutia doborovoľníkov. Viaže sa mi k nej mnoho pamätihodných spomienok, preto verím, že keď spojíme sily, dáme S2 znova dokopy :3

Ivana Šáteková / 21. máj 2019

miesto, kde som zažila najlepšie žúry a stretla ľudí, s ktorými ma odvtedy spája silné kamrátstvo. magické miesto...nikdy som sa tam necítila zle. Vždy som Žiline toto miesto tak trochu závidela. Toľko roboty a súdržnosti, ktorá je za jeho vznikom...je to tam cítiť.

Miroslav Tóth / 21. máj 2019

Čiernym humorom by som povedal, že vidím vyhoretú spomienku. Lenže iná spomienka vo mne vie ako mi aj S2 dopomohla stať sa tým čím som dnes. Odohral som v nej množstvo koncertov a predstavení. Bol som pozvaný spolupodielať sa na workshope pre deti, čo som si myslel, že nezvládnem a zároveň videl veľa skvelých podujatí ako divák.

Teda, nakoniec vidím odhodlanie všetkých tých, ktorí skultúrňovali nielen betónový kruhový nadjazd, ale hlavne fatálne betónové prostredie a napokon divákov, účinkujúcich široko-ďaleko od neho.

Nezabudnem na pocit, tam niekde počas leta, ako som si ľahol do vnútra, na zem a nechal sa schladiť a byť len tak sám sebou v S2 - ke. To bolo tiež skvelé.

Ďakujem a držím palce pre ďalšie odhodlanie sálu nahradiť inou.

Tomáš Halász / 21. máj 2019

Ostrov pozitívnej deviacie :)

Martin zaiček / 21. máj 2019

Vidim stavbu výnimočnej architektonickej a spoločenskej hodnoty. Tento objekt vznikol z dola z nadšenia a odhodlania ľudí robiť kultúru lepšie a pomôcť zmeniť spoločnosť k lepšiemu. Toto miesto by som spoznal z každej strany kedykoľvek, je totiž miestom ktore sa mi spája s mnohými zážitkami a s ľuďmi, s ktorými som sa tam stretol a predovšetkým s tými, ktorých som vďaka tejto stavbe spoznal. Toto nemôže byť koniec ale začiatok novej etapy.

Lenka Hamšíková / 21. máj 2019

Undergroundový kultúrny priestor, ktorý ponúkal ľuďom, komunitám, mladej generácii rôzne zmysluplné aktivity a zážitky. Jeho budúca existencia je ohrozená nešťastnou udalosťou, kedy požiar toto miesto znehodnotil. Avšak nie na dlho. Som presvedčená, že ľudia sa spoja a pomôžu tomuto kultúrnemu "Fénixu" vstať z popola a päť zozoznieť život a hlasy v jeho novo-vybudovaných priestoroch. Podporujem túto myšlienku a držím palce!

tomas / 21. máj 2019

Vidim perfektnu grassroot aktivitu, najviac sa mi paci historka, ako ani mesto nevedelo, ze co sa tam deje, az ked mr. Adamov zavolal primatora so zaviazanymi ocami dovnutra, kde mu dal dole satku a ukazal o co ide a coho je krstnym otcom! Yeah! No a este vidim, ze vela piveciek niekto musel popilit. ;)

Tomas / 21. máj 2019

Vyhorena stanica zilina? Nikdy som tam nebol, je mi luto co sa stalo

Diana / 21. máj 2019

Pohľad do minulosti jedného výnimočného kultúrneho priestoru. Dúfam, že ešte niekedy uvidím "revival"!

výťah