Mesto
Bratislava
Miesto
Sancova Ulica, Bratislava
Rok
2014
nebude zverejnený a ani poskytnutý tretím stranám

→ odoslaním súhlasím so zverejnením textu v rámci projektu (online, v tlačenej verzii, či na výstavy)

Čo na tejto fotografii vidia iní?

J.Kovar / 31. január 2018

Staci motivacia a da sa prebehnut.V47.roku/mal som asi 5r./.Bolo chvalabohu po vojne, take veterne pocasie a po ulici lietali nejake stare noviny.A vtom sa stal zazrak.O jededen blok v pravo bola cukraren a z cukrarne vysla pani cukrarka ahovori:Jarko chyt si tie noviny a prines ich.A ona mi do nich zabalila polamane zvysky cukrikov.Tak na to sa nezabuda.Dakujem.

Maja / 18. september 2016

Vždy stŕpnem, keď tam vidím niekoho prebiehať. Cez Legionársku prebieham aj ja, ale cez Šancovú, fú, to je iná liga. Vždy im držím palce. Chodcom aj vodičom.

Peter / 1. júl 2016

Unitas, medzivojnovy architektonicky pocin. Vo vedlajsom bloku (Sancova 25) som byval rok so svojou vtedajsou priatelkou. Jediny krat som byval v byte s pavlacou. Spolocne pavlace zblizuju susedov, vedla byval tiez mlady par a spriatelili sme sa. Mal som rad kontrast medzi tichym parkom za blokmi a vzdy rusnou Sancovou. A sobotne rana s pravidelnymi zastavkami Trznica na Trnavskom > Kepi oproti cez ulicu (najlepsi rascovy chlieb v Bratislave) > a na zaver masiarstvo Achberger rovno pod nasim domom. Niest ten nakup na IV. poschodie bez vytahu sice bol vykon ale rad spominam na ten rok na Sancovej.

Adam G / 24. marec 2016

Cez tento "prechod" som chodil aj ja, 3 roky - do škôlky. V škôlke bola sranda.

Viliam Fusek, Nitra / 16. marec 2016

Vidím Šancovú (Malinovského) ulicu. Býval som ako študent na "Bernoláku". Za rohom. Je tam veľký kostol, ktorý nebolo moc vidieť. Bolo ho počuť. A najmä vtáky v okolitých korunách stromov.
Tieto domy na Šancovej mali typickú fasádu, so svojou štruktúrou a rytmom. Žiaľ fasády boli v žalostnom stave a domy priam odstrašujúce. Oblepili ich polystyrénom a okná vymenili za plastové. Namaľovali na ružovo. Teraz sú saády bez štruktúry a rytmu. Plastové ružové krabice. O pár rokov to budú špinavé plastové ružové krabice. Tá pôvodná škaredosť bola pôvabnejšia.
PS: To isté vidno aj na dome v Galante. Polovicu zateplili a zobrali jej dušu.

Petra / 11. marec 2016

Tadiaľto sa vždy ponáhlam pešo utekajúc smerom na vlakovú stanicu a často si myslím, že vlak nestihnem. Len raz sa to stalo. A vždy dúfam, že práve nebudú dopĺňať mäsové zásoby do mäsiarstva na tejto ulici, lebo som vegetarián. Na konci však čaká už cukráreň.

Adriana / 9. marec 2016

Niekdajšia Malinovského ulica, tepna spájajúca hlavnú stanicu s námestím so známym kúpaliskom - Centrálom. Nachádzalo sa tu i kino, zberne suroviny, či jedna zo známych krciem U poštára.

výťah