Mesto
Bratislava
Miesto
Autobusová stanica Mlynské nivy
Rok
2014
nebude zverejnený a ani poskytnutý tretím stranám

→ odoslaním súhlasím so zverejnením textu v rámci projektu (online, v tlačenej verzii, či na výstavy)

Čo na tejto fotografii vidia iní?

MR / 19. august 2016

Z tohto nástupišťa sme v roku 2005 na konci prvého ročníka strednej školy odchádzali na koncoročný výlet na chatu niekde pri Pezinku. Učiteľský dozor bol zabezpečený učiteľkou matematiky, čerstvou absolventkou VŠ. Jednému spolužiakovi sa podarilo ešte pred nástupom do autobusu rozbiť fľašu absintu pri hodení ruksaku na zem, v ktorom ju mal. Túto skutočnosť pred všetkými okomentoval hlasným "kurvaaaaa". Situácia bola pre 15-16 ročných pubertiakov humorná aj v spojení s tým, že to počula pani učiteľka. Druhý spolužiak toho prvého uštipačne napomenul slovami "nenadávaj, kurva!", na čo pani učiteľka s úsmevom kontrovala "ty nenadávaj,...kurva".

Tomas / 5. júl 2016

Topol prerastajuci strechou na nastupisti, z ktoreho odchadzaju spoje - smer Svaty Jur a Pezinok.
Na stlpoch, ktore podopieraju pristresie, su este doteraz viditelne (no uz nefunkcne) "kecafony" = sede plechove skrinky = reproduktory s mikrofonom (sluzili ako predchodca vysielacky). Pouzivali ich konduktori (vypravcovia spojov, dnes uz relikt) na komunikaciu s dispecerom v hlavnej budove.

Michal / 18. marec 2016

Tento strom za chvíľu vyrúbu, pretože tu idú stavať novú autobusovú stanicu. Neviem, čo k tomu dodať. Prečo dnes nestaviame diery do striech, namiesto rúbania stromov? Keď sme sa presťahovali ku Duláku, začali sme chodiť na autobusovú stanicu zo zadnej strany od Svätoplukovej, ušetríme si tak dobré 3-4 minúty. Rovno ku nášmu nástupišťu č.65 alebo 62, odkiaľ chodí autobus za našimi do Marianky. Bohvie, či skratku zachovajú aj v novej budove stanice. Predpokladám, že hej, ale asi za cenu toho, že sa prejdem polkou nákupného centra.

výťah